Jakie są zalety pokrycia dachu dachówką ceramiczno-metalową? Dachówka tego typu jest znana ze swojej trwałości – można powiedzieć, że jej trwałość dzięki połączeniu unikalnych cech obu materiałów jest właściwie bez porównania z innymi rozwiązaniami. Jednak nie można zapominać też, że dachówka ceramiczno-metalowa to także oszczędności kosztów energii i ochrona, jakiej nie jest w stanie dać żaden inny materiał dachowy na rynku.

Poznaj wszystkie korzyści dachów wykonanych z dachówek ceramiczno-metalowych!

Sekret tego rodzaju pokrycia dachowego zaczyna się już od faktu, iż zostało ono zaprojektowane już początku pod kątem długoterminowych osiągów. Pokrycia dachowe z dachówek ceramiczno-metalowych zapewniają najdłuższą historię wydajności w porównaniu z innymi materiałami pokryciowymi, takimi jak np. gonty asfaltowe. Przy dzisiejszym nowoczesnym projekcie inżynieryjnym, takie dachówki zapewniają naturalną funkcję odprowadzania wody i wentylacji. Ta funkcja sprawia, iż dachówka ceramiczno-metalowa sprawdzi się jako podstawowe pokrycie dachu zarówno w ciepłym, jak i zimnym klimacie.

 

Estetyka dachówki ceramiczno-metalowej

Dachówki ceramiczno-metalowe dostępne są w różnych kolorach i stylach – producenci dachówek tego rodzaju mogą przy użyciu nowoczesnych technologii dzisiaj produkować dachówki pasujące do każdego stylu architektonicznego, od autentycznego hiszpańskiego czy śródziemnomorskiego aż po kolonialny, minimalistyczny lub współczesny. Dachówki ceramiczno-metalowe mogą być płaskie lub okrągłe, wyglądać jak drewniane gonty, lub symulować wielowiekowe dachy. Możliwości estetyczne wiążące się z tymi dachówkami są praktycznie nieograniczone!

 

Nie trzeba się także martwić o to, jak będzie wyglądał ich kolor – nawet po wielu latach.

Dzięki temu, iż barwy tych dachówek pochodzących z naturalnych źródeł, jak mieszanina gliny lub z pigmentów tlenku żelaza – można mieć pewność, iż taka dachówka ceramiczno-metalowa niesie kolor, który jest wyjątkowo trwały. Ba! Niektórzy producenci dachówek ceramiczno-metalowych gwarantują, że ich płytki nie będą ani trochę wyblakłe przez 50 lat, dzięki czemu można stwierdzić, że płytki te są praktycznie całkowicie odporne na zmiękczanie ich kolorów.

 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat dachówki ceramiczno-metalowej?

Długotrwała ochrona – kolejna zaleta, jaką niesie dachówka ceramiczno-metalowa. Waga płytek jest ważna, ponieważ zapewnia niezłomną ochronę bez problemów, które niosą pokrycia dachowe o cięższej wadze. Obecnie większość domów jest zbudowana na tyle, aby wytrzymać ciężar nawet ciężkiej dachówki, ale po co obciążać konstrukcję skoro można mieć coś tak samo trwałego, jak i lekkiego?

Tym bardziej, że dachówka ceramiczno-metalowa może wytrzymać nawet naprawdę mocne wiatry – ze względu na swoją odporność na trudne warunki pogodowe, właściciele domów wolą wybierać właśnie tą opcję. A dokładając do tego fakt, iż jest to rozwiązanie naprawdę ekonomiczne – nikt nie powinien mieć wątpliwości iż dobrze wybiera decydując się na taką opcję dla swojego dachu.

Dlaczego dachówka ceramiczno-metalowa to dobry wybór?